Kızıyla küstü cenazeye gitmedi

Sabah gazetesi yazarı Bülent Cankurt, bugünkü köşe yazısında geçen hafta torununu kaybeden Yeşilçam’ın usta isimlerinden Salih Güney’in cenazeye katılmadığını yazdı. Uzun süredir kızıyla küs olan Güney, acılı günde kızını yalnız bıraktı.

Bülent Cankurt’un yazısı şöyle:

“Yeşilçam’ın eski jönlerinden 81 yaşındaki Salih Güney’in henüz 27 yaşında kansere yenik düşen torunu Can Işık, önceki gün Teşvikiye Camii’nden ebediyete uğurlandı.

Ancak Salih Güney, torununu uğurlamaya gitmedi! Zaten Can Işık’ın ölüm ilanında da Salih Güney’in adı yoktu. Sorup soruşturdum; meğer Salih Güney, Zeynep Tedü’den olan kızı Ebru Işık ile yıllardır küsmüş. Aslında ünlü oyuncunun kızıyla sorunlu olduğunu biliyordum ama aradan çok uzun yıllar geçtiği için ve torunundan dolayı barıştılar sanıyordum.

Barışmadıkları gibi, hiç görüşmüyorlarmış ve Salih Güney çocukluğundan beri torununu hiç görmemiş bile. Baba-kız arasında nasıl bir sorun olabilir ki, ne torun barıştırabilmiş ne de torunun vefatı! Bu arada Ebru Işık 10 yıl önceki bir röportajında,”Babamla küstük ama beni ararsa görüşürüm. Allah korusun babama bir şey olsa ilk ben giderim” demişti. Ama Güney’in, kızının bu en acı gününde yanında olmaması çok acı değil mi?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x